Aadress: J.Vilmsi 53G, 10147 Tallinn | Tel: 6 009 349 | Faks: 6 009 350 | E-post: info@epkk.ee

EPKK - Kodumaise eest väljas


Esilehepilt
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) loodi 28. juunil 1996. aastal eraõigusliku põllumajandustootjate ja -töötlejate ühendusena, Aastate jooksul on lisandunud hulk mitmesuguseid toidusektorit toetavaid organisatsioone ja asutusi. 2014. aasta alguse seisuga on EPKK-l liikmeid 102, nende hulgas 35 mitmesugust põllumajandus- ja toidusektori ühendust (üleriigilised ja piirkondlikud tootjate ühendused, erialaühendused, ühistud).


Prindi

Uudised

Vabaduse väljakul jagatakse kolmapäeval tasuta Eesti piima

15. september 14

rohkem piima_vaike.jpgEesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eesti Põllumeeste Keskliit kutsuvad kolmapäeval, 17. septembril kell 12-15 inimesi Tallinnas Vabaduse väljakul toimuvale Piimapäevale, et veeta tore lõunapaus koos maitsvate Eesti piimatoodete ja mõnusa muusikaga. Kõik kohaletulnud saavad tasuta kaasa pudeli värsket Eesti piima ja võimalik on maitsta ka erinevaid Eesti juuste ja piimatooteid. Piimasõpradele laulab Karl-Erik Taukar. Lõõtspillimänguga loovad Piimapäeval meeleolu Vadi talu peremees Allan Paal ja Paalakalda talu peremees Lembit Paal.


AP 2014: Agronoom Peeter Alep juhib tipptasemel piimatootmisfirmat

14. september 14

 Agronoom PEETER ALEP juhib tipptasemel piimatootmisfirmatPõlva Agro OÜ kauaaeg­ne agronoom ja praegu­ne juhataja Peeter Alep kinnitab, et viimastel aastatel on tema põhitöö loomakasvatus ning piimakarja kõrge taseme hoidmine. Nädala algusest töötavad maisikombainid Põlvamaa maisipõl­dudel, sest tõlvikud on juba pa­rajas küpsuses ja käes on maisikoristamise aeg. Põlva Agro ju­hataja Peeter Alep toob esile, et tänavune jahe suvi ei lasknud maisil nii võimsalt kasvada kui mullu. "Suvi oli nii jahe, et kasvu on pea meeter vähem. Kui mullu kasvas mais 3,5 meetrini, siis tä­navu vaid 2,5 meetrini," selgitab juhataja oma maisipõllu ääres. Mullu oli saagikus 49 t/ha, täna­vu võib tulla see 35 t/ha. "Agronoomile on kõige ilusam aeg kevadel. Kui midagi külvad, siis süda ikka väreleb sees, et mis sest saagist saab," räägib firmajuhataja. Nüüd on mais kasvanud kesisemalt, samas teraviljasaagi­ga võib rahule jääda. Alep lisab, et viimastel aastatel on tal tulnud hoopis põhjaliku­malt süveneda loomakasvatus­se, sest 2009. aastast tegutseb ta Põlva Agro OÜ juhatuse esi­mehena, juhtides selle Põlvamaa suurima põllumajandusettevõtte piimatootmist. Edasi loe Maalehest.


AP 2014: Gunnar Klettenberg kasvatab sporthobuseid

5. september 14

Gunnar Klettenberg kasvatab sporthobuseidTuntud ratsasportlane Gunnar Klettenberg peab ratsavõistluste kõrval Viljandimaal Ruudi-Jaani talu, kus kasvatab ja treenib Eesti sporthobuseid. “Meil on peretalu, üksi ei tee ma midagi. Kasvatame hobuseid sünnist kuni tippspordini,” teatab Ruudi-Jaani talu peremees Gunnar Klettenberg. Oleme Taari külas Ruudi-Jaani talu õuel. Peremees Gunnar ja perenaine Katri on ratsapükstes ja -saabastes, kiivrid käes ja iga hetk valmis sadulasse hüppama. Ratsasportlane on ka pere vanem tütar Kertu, kes on noorteklassis mitu võitu koju toonud. Keskmine tütar Grete ja kümneaastane Georg isa-ema sõnul eriti ei ratsuta. Klettenbergid on Ruudi-Jaani talu Viljandi vallas pidanud kümme aastat, kokku on nad hobustega tegelenud 22 aastat. Huvi ratsutamise vastu viiski neid kokku. Edasi loe lehest.


Balti riigid vajavad Euroopa Liidu suunatud abi Venemaa impordikeelu mõjude leevendamiseks

5. september 14

Balti riikide põllumajandusorganisatsioonid saatsid sellel nädalal Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Dacian Ciolosele kirja, milles palutakse Euroopa Liidul anda suunatud abi Eesti, Läti ja Leedu tootjatele, kes kannatavad kõige rohkem Venemaa poolt kehtestatud impordipiirangute tõttu. Tootjate kirjale on toetust avaldanud ka 22 Balti riikidest valitud Euroopa Parlamendi liiget, nende hulgas ka Eesti saadikud Tunne Kelam, Marju Lauristin ja Indrek Tarand. Täiendavate toetuste vajadust Balti riikide tootjatele rõhutati ka neljapäeval Brüsselis toimunud põllumajandusorganisatsioonide kohtumisel põllumajandusvolinik Dacian Ciolosega.


Eesti tootjad Riia toidumessil

5. september 14

4. - 7. septembrini kestab Läti pealinnas Riias 19. rahvusvaheline toidu-, tehnoloogia – ja pakendimess Rigafood 2014, mida peetakse Baltimaade suurimaks toidumessiks. Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) korraldab messil taas Eesti tootjate ühisstendi, kus tänavu tutvustavad oma tooteid DGM Shipping, Estonian Spirit, Kadarbiku Köögivili ja Sveba-Dahlen. Eesti 36ruutmeetrine stend nr D40/E41 asub hallis 2.


50 aastat künnivõistlusest Kehtnas

5. september 14

13. septembril kell 15 korraldavad Kaspar Järvala künniklubi, Kehtna vallavalitsus ja Ohtengati külaselts valla künnipäeva ja simmani, millega tähistakse poole sajandi möödumist võistlusest. Kehtna näidissovhoosis peeti 20. septembril 1964. aastal esimesed Rapla rajooni künnivõistlused. 2009. aasta septembris avati võistluspõllu läheduses kõigi aegade künnimeeste tunnustamiseks künnikivi.


Euroopa Komisjon teatas kriisiabi turukorralduse meetmete rakendamisest piimandussektoris

28. august 14

Euroopa Komisjon teatas täna, et EL hakkab maksma eraladustamise toetust võile, lõssipulbrile ja teatud juustudele, selleks et leevendada Venemaa impordikeelu negatiivseid mõjusid siseturule. Komisjon kinnitas ühtlasi, et sekkumiskokkuostu tähtaega võile ja lõssipulbrile pikendatakse kuni aasta lõpuni.Seisukohad

EPKK ettepanekud erakondadele Euroopa Parlamendi valimisprogrammidesse

10. märts 14

valimiste pilt.jpg25. mail 2014 toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel teeme erakondadele ettepaneku liita oma valimisprogrammidesse põllumajanduse ja toidutootmise arenguks olulised teemad.

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülesanne on tagada elanikkonna varustamine kvaliteetse ja ohutu, ressursi- ja keskkonnasäästlikult toodetud toiduga. Põllumajandus- ja toidusektor on strateegiliselt oluline meie igapäevase toidujulgeoleku tagajana, kuid põllumajandussektor mängib üha olulisemat rolli ka toiduks mittekasutatava tööstus- ja energiatootmise tooraine allikana. Selleks tuleb senisest tõhusamalt ära kasutada põllumajandus­tootmise jäätmeid ja kõrvalsaaduseid.


Kokkuhoid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste arvelt surub Eesti toidu konkurentsist välja

21. veebruar 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda lükkab kategooriliselt tagasi rahandusministeeriumi ettepanekud maaelu arengukava 2014-2020 eelarve vähendamiseks riigipoolse kaasfinantseerimise kärpimise kaudu. „Riigi kokkuhoiuplaanid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste osas seavad tõsisesse ohtu Eesti põllumajandussektori ja toidutootmise konkurentsivõime. Arvestades, et Eesti põllumajandustoetused on jätkuvalt Euroopa Liidu kõige madalamate hulgas ja käesoleva aasta riigieelarves ei nähta erinevalt naaberriikidest ette vahendeid põllumajanduse üleminekutoetuste maksmiseks, siis tähendaks maaelu arengukava kärpimine meie tootjate konkurentsiolukorra tõsist halvendamist,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.Toidumärgid

TMTEM.png


puu ja koogivili Banner_120x170px.jpg

 
http://www.pria.ee/ 
http://www.emu.ee/

 http://www.pikk.ee/ 

 maaleht.gif

 www.eestitoit.ee

www.kodukant.ee 
 

 


 

 


Glimstedt_180px_lai.png

http://www.tradewithestonia.com/?utm_source=epkk&utm_medium=banner&utm_campaign=static

www.fumiteam.ee

Faminer

http://www.glimstedt.ee/ritused/keskkonnaseminaride-sari-kuidas-jda-ellu-ha-karmistuvates-tingimustes/3279

http://www.tallinnbekkerport.com/