Aadress: J.Vilmsi 53G, 10147 Tallinn | Tel: 6 009 349 | Faks: 6 009 350 | E-post: info@epkk.ee

EPKK - Kodumaise eest väljas


Esilehepilt
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) loodi 28. juunil 1996. aastal eraõigusliku põllumajandustootjate ja -töötlejate ühendusena, Aastate jooksul on lisandunud hulk mitmesuguseid toidusektorit toetavaid organisatsioone ja asutusi. 2014. aasta alguse seisuga on EPKK-l liikmeid 102, nende hulgas 35 mitmesugust põllumajandus- ja toidusektori ühendust (üleriigilised ja piirkondlikud tootjate ühendused, erialaühendused, ühistud).


Prindi

Uudised

Tartus toimuv Agroforum Balticum arendab dialoogi ida ja lääne vahel

22. aprill 14

22.-24. aprillini toimub Tartus konverents „Agroforum  Balticum“, mis on suunatud Läänemere regiooni otsustajatele, teadusjuhtidele ja tootjate esindajatele arutamaks sektori kaalukaid teemasid. Sel aastal on foorumi teemaks on vaba ja õiglane kaubandus põllumajandustoodetega. Foorumile on kutsutud kõigi Läänemere-äärsete riikide põllumajandussektori esindajad nii otsustajate kui tootjate poolelt. „Oma asendi tõttu on Eestis toimuval konverentsil eeldus olla sillaks ida ja lääne vahel,“ selgitas Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen. „Just seetõttu on foorumile kutsutud esindajad ka Euroopa Liidu idapartnerlusmaadest ning Venemaa, Valgevene ja Kasahstani tolliliidu liikmesmaadest“. Kokku osalevad konverentsil 15 riigi esindajad, lisaks veel erikülalisena Hiina esindajad ning vaatleja Hollandist.


EPKK infoleht: Põllumajandus- ja toidu-uudiseid Euroopast

17. aprill 14

Infoleht2.bmpTäna ilmus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja värske infoleht "Põllumajandus- ja toiduuudiseid Euroopast". Lehest saab lugeda EL veiselihaturu keerulisest olukorrast, Põhjamaade kogemusest kohaliku toidusektori arendamisel ja sellest, et piima kokkuostuhind Eestis on jõudnud EL keskmisele tasemele. Samuti heidetakse infolehes pilk kokkuleppele EL promotsioonipoliitika reformimise osas. Lehes tõdetakse, et võimalus piimatrahvi vältimiseks on muutumas üsna ebatõenäoliseks. Samuti tutvustatakse eelolevaid muutuseid mahepõllumajanduse regulatsioonides ja põllumajandussektorit puudutavaid võimalikke piiranguid seoses õhukaitse ja kliimapoliitikaga. Põhjaliku ülevaate leiab Poola köögiviljaturust ja tootjaorganisatsioonidest. Infolehe leiad siit.


Eesti lihatööstussektori käive kasvas mullu 16,1%

15. aprill 14

Eesti lihatööstussektori käive kasvas 2013. aastal 302,5 miljoni euroni, mis tähendab 16,1%-list suurenemist võrreldes aasta varasemaga, selgub Põllumajandus­ministeeriumis valminud Eesti lihatööstussektori ülevaatest. Lihatööstussektori 302,5 miljoni euro suuruse müügitulu juures teeniti Statistikaameti lühiajastatistika andmetel 10,9 miljonit eurot kasumit, mis on aasta varasemaga võrreldes 2,4 miljoni euro võrra enam.


Põllumehe Lemmikleib 2014 on Karja Rukkileib

8. aprill 14

Täna, 08. aprillil toimus Paide kultuurikeskuses Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatav teraviljafoorum ja nagu mitmel aastal varemgi, valisid mitusada teraviljakasvatajat põllumehe lemmikleiva 2014. Seekord valisid põllumehed oma lemmiku 9 erineva Eesti leivatööstuse leiva hulgast. Pimetestil osutus põllumeeste lemmikuks Karja Rukkileib, mida valmistab Saaremaal asuv ettevõtte OÜ Karja Pagariäri.


Teraviljakasvatajate edukas ühistegevus kannab vilja

7. aprill 14

Homme, 8. aprillil algusega kell 10 toimub Paide kultuurikeskuses Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatav konverents Teraviljafoorum 2014, mis toob põllumehed enne kibekiiret külviaega kokku arutama Eesti ühe olulisema põllumajandusvaldkonna – teraviljakasvatuse - arenguid ja toimimist. Tänu Eesti teraviljakasvatajate heale tööle on viimastel aastatel salve saanud suur saak, mis katab üldjoontes kodumaise vajaduse ja jätkub ka ekspordiks. Kasvanud on nii kasvupind kui ka tootmisnäitajad ja nende saavutamiseks tehtud investeeringud. Viimase aasta jooksul on avatud kaks võimsat teraviljaterminali Lääne-Virumaal Roodeväljal ja Ida-Virumaal Avinurmes, mis on aidanud  teravilja ühte kohta koondada, ühtlasemat kvaliteeti tagada ja eksportida.


„Aasta põllumees 2014“ konkursile saab tänasest esitada nominente

3. aprill 14

Tänasest kuni 20. maini saab esitada nominente traditsioonilisele maaelu ja põllumehi väärtustavale konkursile „Aasta põllumees 2014“. Konkursi võitja kuulutatakse välja sügisel. Kandidaate saab esitada nii noorte kui pikaajalist kogemust omavate põllumeeste hulgast. Samuti on korraldajate sõnul väga oodatud nominentide sekka rohkem naisi. „Usun, et Aasta Põllumehe konkurss on hea viis Eesti põllumajanduse mitmekesisuse väärtustamiseks. Põllumajandus puudutab igat inimest ja see konkurss annab hea ülevaade, kuidas jõuab iga päev meie lauale kodumaine toit,“ ütles Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoja esimees.


SEB: Põllumajandusettevõtete investeerimisaktiivsus keskmisest kõrgem

27. märts 14

SEB klientidest Eesti põllumajandusettevõtted torkavad silma investeerimis- ja innovatsioonihuviga, kinnitab SEB poolt Eesti äriklientide seas korraldatud uuring „Ettevõtlusbaromeeter 2014“. Tänavu kavatseb 51 protsenti küsitletud põllumajandusettevõtetest investeerida üle 30 000 euro, samas kui kõigi ettevõtete puhul on see näitaja 41 protsenti.  Kokku 51 protsenti põllumajandusettevõtetest plaanib 2014. aastal viia ellu muudatusi oma igapäevategevuses, kusjuures 30 protsenti on võtnud sihiks toote või teenuse innovatsiooni.Seisukohad

EPKK ettepanekud erakondadele Euroopa Parlamendi valimisprogrammidesse

10. märts 14

valimiste pilt.jpg25. mail 2014 toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel teeme erakondadele ettepaneku liita oma valimisprogrammidesse põllumajanduse ja toidutootmise arenguks olulised teemad.

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülesanne on tagada elanikkonna varustamine kvaliteetse ja ohutu, ressursi- ja keskkonnasäästlikult toodetud toiduga. Põllumajandus- ja toidusektor on strateegiliselt oluline meie igapäevase toidujulgeoleku tagajana, kuid põllumajandussektor mängib üha olulisemat rolli ka toiduks mittekasutatava tööstus- ja energiatootmise tooraine allikana. Selleks tuleb senisest tõhusamalt ära kasutada põllumajandus­tootmise jäätmeid ja kõrvalsaaduseid.


Kokkuhoid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste arvelt surub Eesti toidu konkurentsist välja

21. veebruar 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda lükkab kategooriliselt tagasi rahandusministeeriumi ettepanekud maaelu arengukava 2014-2020 eelarve vähendamiseks riigipoolse kaasfinantseerimise kärpimise kaudu. „Riigi kokkuhoiuplaanid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste osas seavad tõsisesse ohtu Eesti põllumajandussektori ja toidutootmise konkurentsivõime. Arvestades, et Eesti põllumajandustoetused on jätkuvalt Euroopa Liidu kõige madalamate hulgas ja käesoleva aasta riigieelarves ei nähta erinevalt naaberriikidest ette vahendeid põllumajanduse üleminekutoetuste maksmiseks, siis tähendaks maaelu arengukava kärpimine meie tootjate konkurentsiolukorra tõsist halvendamist,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.Toidumärgid

TMTEM


http://www.epkk.ee/orb.aw/class=file/action=preview/id=7130/EP_2014_valimised_FINAL.pdf

 http://www.epkk.ee/aasta_pollumees/esita_kandidaat
http://www.pria.ee/ 
http://www.emu.ee/

 http://www.pikk.ee/ 

 maaleht.gif

 www.eestitoit.ee

www.kodukant.ee 
 

 


 

 


http://www.tradewithestonia.com/?utm_source=epkk&utm_medium=banner&utm_campaign=static

www.fumiteam.ee

Faminer

http://www.glimstedt.ee/ritused/keskkonnaseminaride-sari-kuidas-jda-ellu-ha-karmistuvates-tingimustes/3279

http://www.tallinnbekkerport.com/

 http://www.harjuelu.ee/aastavakk2014/