Aadress: J.Vilmsi 53G, 10147 Tallinn | Tel: 6 009 349 | Faks: 6 009 350 | E-post: info@epkk.ee

EPKK - Kodumaise eest väljas


Esilehepilt
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) loodi 28. juunil 1996. aastal eraõigusliku põllumajandustootjate ja -töötlejate ühendusena, Aastate jooksul on lisandunud hulk mitmesuguseid toidusektorit toetavaid organisatsioone ja asutusi. 2014. aasta alguse seisuga on EPKK-l liikmeid 102, nende hulgas 35 mitmesugust põllumajandus- ja toidusektori ühendust (üleriigilised ja piirkondlikud tootjate ühendused, erialaühendused, ühistud).


Prindi

Uudised

AP 2014: Andres Tamm on aretanud Eesti parima piimakarja

29. september 14

Andres Tamm on aretanud Eesti parima piimakarjaSoone Farmi OÜ juhataja Andres Tamm Nõo vallast on aretanud oma holsteini tõugu piimakarja tootmisnäitajatelt üheks vabariigi parimaks. Karja väljalüps on juba ligi 12 400 kg lehma kohta aastas. “Olen panustanud tõuaretusse esimesest võimalusest alates,” räägib Andres Tamm, kellele maaülikoolis omandatud veterinaari amet on küll igas mõttes kasuks tulnud. Tamm ei ole lipsuga firmajuht, vaid suurte kogemustega väljaõppinud loomaarst, kes toimetab ühtaegu nii laudas kui töökabinetis arvuti taga. Ta meenutab, et üks esimesi pangalaene saigi 1997. aastal võetud tõumullikate ostuks Hollandist. Peremees käis toona ise Hollandis mullikaid valimas ja tõi 13 esimest oma karja. Nii sai alguse sihikindel tõu­aretus ja väikese talupidamise laiendamine edukaks põllumajandusettevõtteks. Kõike, mis puutub loomadesse, nende terviseprobleemidesse, seemendusse, teeb ta ise või abikaasa Estaga kahasse.Edasi loe Maalehest.


Kutsume toidutööstusi taas toidukvaliteedimärke taotlema

26. september 14

Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub taas toidutööstusi taotlema oma toodetele kvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk) ja Tunnustatud Maitse (ristikumärk). Pääsukesemärk antakse kõrge kvaliteediga tootele, mis on valmistatud Eestis kodumaisest põhitoorainest. Ristikumärk antakse kõrge kvaliteediga tootele, mille valmistamiseks kasutatud põhitooraine ei pea olema kodumaine. Märgi taotlemisdokumente ootame hiljemalt 06. oktoobriks 2014. Pääsukese- ja ristikumärk on erinevate uuringute põhjal Eesti tuntuimad ja mõjukamad kvaliteedimärgid, toidukvaliteedi hindamine on aga Põllumajandus-Kaubanduskoja üks pikema ajalooga tegevusi. Oleme toidukvaliteedimärke välja andnud 1998. aastast alates.


Valitsuses kinnitatud riigieelarve eelnõu valmistab põllumeestele pettumust

24. september 14

Eile valitsuses kinnitatud riigieelarve eelnõust selgub, et põllumehed järgmisel aastal riigieelarvest loodetud lisatoetust ei saa, kuigi Eestil on vastavalt Euroopa Liidu reeglitele õigus tuleval aastal põllumajandustootjaid riigieelarvest toetada 23 miljoni euro ulatuses. „Valitsuse otsus valmistas suure pettumuse. Paraku näitab see, et valitsus pole teadvustanud põllumajandus- ja toidusektori probleeme ja olukorda. Põllumajandussektorit on teist aastat järjest tabanud kärpekäärid - põllumajanduse arvelt on kokku hoidnud nii eelmine kui ka ametisolev valitsuskoalitsioon. Toidutootjaid tabanud Venemaa sanktsioonid on sündinud põllumajandusväliste poliitiliste otsuste tulemusel, kuid sanktsioonide tagajärgede leevendamiseks pole riik valmis panustama,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.


AP 2014: Ivaski talu trump on kokkuhoidev pere

23. september 14

Ivaski talu trump on kokkuhoidev pereLiana ja Karmo Põder peavad Antsla vallas Rimmi külas Ivaski talu, kus koos elab neli põlvkonda ja 50pealine piimakari lüpsab kvaliteetset juustupiima. Tänavusele “Aasta põllumehe” konkursile esitati kandideerima noor taluperemees Karmo Põder koos abikaasa Lianaga. Karmo võttis alles mõni aasta tagasi vanematelt talu üle ja juhib nüüd vägesid uues suunas. Karmo vanemad Marju ja Rein Põder on aastakümnetega rajanud eeskujuliku talu ning 2009. aastal andis Eesti Talupidajate Keskliit just neile aasta talu tiitli. Nii et 2011. aastal talu pojale üle andes ei pidanud vanemad muretsema, et pojal liiga raskeks läheb. Ema-isa on noorperel ikka abiks, tubaste tööde peal on lisaks ka vanavanaema Asta. Karmol ja Lianal on kolm last. 13aastane Lianna ja 11aastane Karl Robin käivad Antsla gümnaasiumis, kooli on neil 8 km, nii et vanemad peavad lapsi sinna viima ja tooma. Pesamuna, aasta ja üheksa kuu vanune Säsil on ema Liana hoole all, lisaks talitab noor perenaine laudas ja sisestab vajadusel ka taluandmeid arvutisse. Ivaski talurahvas on kujundanud oma kodu kauniks. Raskete talutööde kõrval on sellel perel olnud nii ilumeelt kui jaksu luua endale õdus ja hubane taluelu. Maalilise kuppelmaastiku keskele on rajatud mitu talumaja, laut ja tootmispiirkond asuvad elamispiirkonnast madalamal tasapinnal, mida võimaldab kupliline maastik. “Me oleme kõik ehitanud põhiliselt oma jõududega, lauamaterjal on toodud nii oma metsast kui saekaatrist ostetud, üksnes laudaehitusel kasutasime abilisi,” sõnab peremees Karmo. Mäekünkal sööb noorkari ja künkatipul uhkeldab tuulegeneraator, mille rajas vanaisa Karl, kes tõi selle tuuliku abil oma tallu esimesena elektri.Edasi loe Maalehest.


Alltech Global Dairy & Beef – kasumliku põllumajanduse hüvanguks

23. september 14

alltech.jpg“Otsida ja näha võimalusi ” on vaid mõned märksõnad, mis saatsid juba seitsmendat korda toimuvat maailma suurimat põllumajandustootjatele suunatud konverentsi - Alltech Global Dairy and Beef 2014. Tänavune konverents tõi kokku enam kui 700 farmerit 43. riigist. Konverentsil osalenud farmerid esindavad kokku enam kui 500 000 piima- ja lihaveisekarja. Sel aastal toimus Alltech Global Dairy and Beef Konverents Prantsusmaal, kaunis Normandia piirkonnas.


Vabaduse väljakul jagati tasuta Eesti piima

17. september 14

rohkem piima_vaike.jpgEesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eesti Põllumeeste Keskliit korraldasid kolmapäeval, 17. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul Piimapäeva, millel oli võimalik veeta tore lõunapaus koos maitsvate Eesti piimatoodete ja mõnusa muusikaga. Kohaletulnutele jagati tasuta 1300 liitrit värsket Eesti piima ja 1000 koorejäätist, degusteerimiseks pakuti ka Eesti juuustu. Piimasõpradele laulis Karl-Erik Taukar. Lõõtspillimänguga lõid Piimapäeval meeleolu Vadi talu peremees Allan Paal ja Paalakalda talu peremees Lembit Paal. Piimapäeval rääkisid põllumajandusminister Ivari Padar, Riigikogu liikmed Helir-Valdor Seeder ja Meelis Mälberg ning Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu. Sõna said ka põllumajandus- ja toidutootjate esindajad. Samal päeval viidi liiter värsket piima ka kõikidele Riigikogu liikmetele ning Riigikogu esimehele Eiki Nestorile anti üle toidutootjate pöördumine. Peaminister Taavi Rõivasele anti Stenbocki majas üle 14 pudelit Eesti piima ja pöördumine valitsuse liikmetele.Seisukohad

EPKK ettepanekud erakondadele Euroopa Parlamendi valimisprogrammidesse

10. märts 14

valimiste pilt.jpg25. mail 2014 toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel teeme erakondadele ettepaneku liita oma valimisprogrammidesse põllumajanduse ja toidutootmise arenguks olulised teemad.

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika ülesanne on tagada elanikkonna varustamine kvaliteetse ja ohutu, ressursi- ja keskkonnasäästlikult toodetud toiduga. Põllumajandus- ja toidusektor on strateegiliselt oluline meie igapäevase toidujulgeoleku tagajana, kuid põllumajandussektor mängib üha olulisemat rolli ka toiduks mittekasutatava tööstus- ja energiatootmise tooraine allikana. Selleks tuleb senisest tõhusamalt ära kasutada põllumajandus­tootmise jäätmeid ja kõrvalsaaduseid.


Kokkuhoid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste arvelt surub Eesti toidu konkurentsist välja

21. veebruar 14

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda lükkab kategooriliselt tagasi rahandusministeeriumi ettepanekud maaelu arengukava 2014-2020 eelarve vähendamiseks riigipoolse kaasfinantseerimise kärpimise kaudu. „Riigi kokkuhoiuplaanid maaelu arengukava ja põllumajandustoetuste osas seavad tõsisesse ohtu Eesti põllumajandussektori ja toidutootmise konkurentsivõime. Arvestades, et Eesti põllumajandustoetused on jätkuvalt Euroopa Liidu kõige madalamate hulgas ja käesoleva aasta riigieelarves ei nähta erinevalt naaberriikidest ette vahendeid põllumajanduse üleminekutoetuste maksmiseks, siis tähendaks maaelu arengukava kärpimine meie tootjate konkurentsiolukorra tõsist halvendamist,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.Toidumärgid

TMTEM.png


puu ja koogivili Banner_120x170px.jpg

 
http://www.pria.ee/ 
http://www.emu.ee/

 http://www.pikk.ee/ 

 maaleht.gif

 www.eestitoit.ee

www.kodukant.ee 
 

 


 

 


Glimstedt_180px_lai.png

http://www.tradewithestonia.com/?utm_source=epkk&utm_medium=banner&utm_campaign=static

www.fumiteam.ee

Faminer

http://www.glimstedt.ee/ritused/keskkonnaseminaride-sari-kuidas-jda-ellu-ha-karmistuvates-tingimustes/3279

http://www.tallinnbekkerport.com/